Bireysel Liderlik

Team of business people working together on a laptop

Yönetici Koçluğu / Bireysel Liderlik

Günümüz dünyası, ancak belirli standartların üstüne çıkabilen bireylere cömertliğini sunuyor. İşimizde ve özel hayatımızda elde etiğimiz başarılar, hep başarılı kalmamıza yeterli olmuyor. İçinde yaşadığımız dünya hızlı bir değişim süreci içinde bize her gün yeni problemler getiriyor…

Bugün karşılaştığımız sorunlar, dün çözdüklerimize hiç benzemiyor. Geçmişte öğrendiklerimizle şu an istediğimiz sonuca ulaşamıyoruz. Sonuçta, bir telaş içinde hayata yönelik farkındalığımızı kaybedebiliyor ve yanlış kararlar verebiliyoruz. Artık deneme yanılma yöntemi uygulayacak ne imkanımız, ne de zamanımız var. İşte bu nedenlerle iş ve özel hayatımızda profesyonel desteğe ihtiyaç duyabiliyoruz.

Yönetici Koçluğu zorlu dönem ve süreçlerde, kişi ile şirket kültürüne özgü karar ve eylem mekanizmalarına odaklanmak; yoğun iş temposu içinde yönetmek durumunda oldukları çok sayıda ilişkinin kalitesini artırmak amacıyla yöneticiye özel hazırlanan bir gelişim ve liderlik destek aracıdır.

Her yöneticinin bireysel farklılıklarına göre ihtiyaç duyduğu alanlara, yeni ya da gelecekteki kariyerine, kurum içinde kendini konumlandırdığı ‘duruş’a (ikna kabiliyeti, kendini ifade tarzı, stres yönetimi, iş ve özel hayat uyumu, etkin liderlik, gelecek ve vizyon belirleme taktikleri, koçluk becerisi, bireysel ve kurumsal hedeflere ulaşırken iş ve özel hayatta mutluluk, kişisel gelişim ve değişim) odaklanılır.

 

İletişim

Detaylı bilgi almak için tıklayın!

Post your comments here