CP-PKS-LOGO

CoachPro Programları ile Koçluk ve Psikoloji bilgileri bir arada!

Bilişsel Davranışçı Koçluk ve Pozitif Psikoloji yaklaşımlarının en güçlü bölümlerini bir araya getirir. Davranışçı Koçluk Enstitüsü (Behavioral Coaching Institute – BCI) Öğrenme Ortağı statüsündedir. BCI Master Coach Modeli’ne dayanmakta olup kon
uyla ilgili geniş literatür bilgisini ile dünya çapında yapılmış 6000’den fazla koçluk çalışmasından elde edilmiş başarılı ve güncel yöntemleri içerir.

 

Uluslararası Koç Federasyonu (ICF) onaylı 60 saatlik bu program 2 modülden oluşur

 

1. Modül – Profesyonel Koçluğun Temelleri

Uluslararası Koç Federasyonu (ICF) tarafından onaylı koçluğa özel eğitim (ACSTH) ile koçluk yetkinlikleri hakkında kapsamlı tanımları ve uygulamaları içerir.

Bu program, ICF sertifikasy
on kriterlerini en kısa sürede karşılayan
 ve en uygun bütçeli Türkiye’deki tek temel koçluk eğitimidir.

acsth-logo

Bu program seni, öncelikle kendin için kullanabileceğin yöntemlerle tanıştırıyor! Bu modül sayesinde kendine bir koç gibi bakmayı öğreneceksin. Yaşamın inişli çıkışlı doğasından keyif alabilmeyi, inişlerde de bütünü görebilmeyi deneyeceksin. Kendini daha da yakından tanımaya çalışıp, çözüm üretebilmenin yollarını araştıracaksın. Bunları yapabilmek için gücünü keşfetmen üzerine yoğunlaşıp, kendi gücünü nerelerde tıkadığını konuşacağız. Yaşam alanlarına ve bu alanlarda nasıl yaşadığına birlikte bakacağız. Bu öğrendiklerinle daha tatmin olduğun ve canlılığının arttığı bir yaşam yaratmak üzere harekete geçecek, diğerlerinin de bunu yapabilmesine destek olacaksın.

Süreç

Üç tam gün eğitim, hafta içi mesai saatleri sonrası pratik paylaşım buluşması, yansıtma grubu çalışmaları, kayıtlı bireysel koçluk değerlendirmesi ve birebir mentor koçluk görüşmesi içeren bir süreci kapsar.

Bireysel koçluk değerlendirmesinde en az 70 ( 100 üzerinden) alınması ile başarılı olan katılımcılar, Uluslararası Koç Federasyonu (ICF) tarafından ACSTH statüsünde onaylı uluslararası profesyonel koçluk sertifikası almaya hak kazanırlar.
Information help button set

»» Program Akışı hakkında bilgi al

 

2. Modül – Bilişsel Davranışçı Koçluk Modülü

Durum-Düşünce-Duygu-Davranış Bağlantısında Koçluk!

Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) tarafından Süregelen Koç Öğrenimi (CCE) statüsünde onaylı bu program, dünyada sunulan ilk ve tek Uluslararası Bilişsel Davranışçı Koçluk eğitimidir. Pratik modellerle hemen uygulanabilir araçlar sunar.

CCE_logo

Gerçek farkındalık, bu dörtlünün birbirleriyle nasıl bir etkileşim halinde olduğuna dayanır. Bu bağlantı, Bilişsel Davranışçı Koçluğun temel odağıdır. Kişi hedefi doğrultusunda ilerlerken, bu programda Koç olarak sen onun hedefini, uyumsuz davranışını, düşüncelerini ve duygularını birlikte araştıracaksın. İlk önce o kişinin otomatik düşüncelerini ortaya çıkaracaksın. Her birini farkındalık alanına getirip, onunla birlikte değiştireceksin. Senin koçluğun koçluk alan kişiyi, düşünen kişi , düşüncelerin akışını izleyen kişi, büyük resmini görerek kendi çözümlerini üretebilen kişi olma yolunda destekleyecek. Koçluk ilişkiniz onu yaşamının her alanında istediği kişiye dönüştürecek.

Süreç

Kişilik envanteri uygulaması, üç tam gün eğitim, envanter değerlendirme ve yorumlama aktarımı, hafta içi mesai saatleri sonrası pratik paylaşım buluşması, süpervizyon toplantısı, yansıtma grubu çalışmaları içeren bir süreci kapsar.

Modül sonunda vaka çalışmalarının değerlendirmesinde en az 70 ( 100 üzerinden) alınması ile başarılı olan katılımcılar, Uluslararası Koç Federasyonu (ICF) tarafından CCE statüsünde onaylı sertifika almaya hak kazanırlar ve ICF’e üye koç olarak çalışabilirler.

Information help button set

»» Program Akışı hakkında bilgi al

Kayıt ve İletişim

Detaylı bilgi almak için tıklayın!

Post your comments here