Profesyonel yaklaşım, alanda güven duyma, açılabilir olma, uzun süre dikkatle dinleme, Selin’in samimi yaklaşımları ve anlatımı, yeni bilgiler ve bakış açısı kazanımı, dostluklar ve paylaşımlar, grup dinamiği… Hepsi çok güzel, etkili ve heyecan verici ilerliyor. Birlikte olduğum bu grup, kökleri çok derin olan bir ağaç gibi… Bu koçluk programı sanki ağacın gövdesi ve bizler de üzerinde uzanan çok yapraklı ve kocaman dallarıyız, rengarenk çiçekler açıyoruz. Ayrıca bu programa katılmak iş ve özel hayatımda da yeni yaklaşımlar segilememde ve edindiklerimi oralara da taşımama sebep oldu. Bu süreçte CoachPro ile olmaktan büyük keyif alıyorum ve onur duyuyorum.

Nurcan Metiner

Tüm eğitmenler tarafından paylaşılan bilgiler, deneyimlerden süzülmüş ve uygulamaya dönük çok pratik yöntemler içeriyor. Ayrıca eğitimlerin çok keyifli, akıcı oldugunu da belirtmek isterim. Selin’in çok açıksözlü olması, kalbini tamamen açması katılımcıların da daha acık olmasına yol acıyor. Bu, kolay elde edilebilir birşey değil bence. Hem çok profesyonel hem çok samimi bir ortamın oluşmasının mümkün oldugunu ilk kez bu eğitimlerde gördüm. Ayrıca duygularımı bu kadar çok açtıgim ilk kalabalık ortam da burası oldu. Hersey için tesekkür ederim.

Dilek Mete

Metaforları konuşurken aklıma gelen bir sembolü paylaşmak istiyorum; Bu programı ‘zümrüdü anka kuşu’na benzetiyorum, her birimiz kendi farkındalıklarımızla yanarak yeniden doğuyoruz gibi hissediyorum. Bu program, hayata birden fazla pencereden bakarak, kendimi rengarenk resimlerin içinde konumlandırmami sağladı. Bu da hayatta her gün karşılaştığım sıradan olaylara, zorluklara ve güzelliklere çok farklı anlamlar kattı. Kendimi yeniden bambaşka bir pencereden görmemi sağladığın için özellikle teşekkür ederim.

Olcay Sevimli

Bu seminer bence farklı koçluk yaklaşımlarını anlamak, bilişsel davranışçı terapi konusunda bilgilenmek açısından çok verimliydi. Konuşmacılar konularına hakim, bilgilerini paylaşmak konusunda son derece özveriliydi. Seminer sonunda aksiyon planımda belli oldu. Seminer kitapçığını okumak, kendi uygulamakta olduğum koçluk araçlarını zenginleştireceğim noktaları belirlemek.

Nuray Akmeriç

Koçluğun temeli olan aktif dinleme ve doğru soru sorma becerilerinin yanında, bu program özellikle söylenenin arkasını okumayı, bedel kavramını, motivleri, değerleri ve daha nicelerini teorik olarak değil, uygulamaları ile pekiştirerek içselleştirmemize olanak sağladı. Selin’in zekası ve tecrübesi ile güçlendik, şefkatini de tüm süreç boyunca hissettik. Teşekkürler...

Billur Kahyaoğlu

Seminer bence mükemmeldi. Konuların İşlenişi çok başarılıydı. Keşke bu seminerde olsaydı diyebileceğim bir şey bulamıyorum. Mehmet Sungur’dan Bilişsel Davranışçı Yaklaşımı dinlemek müthiş bir şanstı. Selin Sertel ise hem gerçek bir profesyonel hem de sıcaklığını ve coşkusunu muhafaza etmiş biri.

Didem Şen

Kendi hayatimda ve çevremdeki insanların bakış açılarının farklılıklarını daha iyi anlamaya başladım, Bilişsel Çarpıtmaları ne kadar çok kullandığımızı fark ettim. Duyguların ne kadar değişken olduğunu fark ettim. Bu inanılmaz bence.

Aysun Konca

İlk önce gerçekten dinlemenin yarattığı farkı gördüm. Gerçekten anda olarak, ayrıntıların farkına varabilmek karşımdaki kişileri daha iyi anlayabilmemi sağladı. İnsana, düşünce şekline dair çok şey öğrendim ve hatta bizzat deneyimleme şansım oldu. Eğitim süresince sadece “gerçekte yaşanan” konuların ele alınması ve birlikte yapılan “role play’ler” sayesinde hem koç hem de danışan koltuğunda oturdum ve süreci ayrı ayrı deneyimleyebildim. Derslerin dışındaki paylaşım buluşmalarında ise her bir katılımcının gerçekleştirdiği seanslar ile ilgili yaptığı paylaşımlar, profesyonel hayatta karşılaşılabilecek birçok konuyu ele almamızı sağladı.
Tüm eğitim süreci boyunca geribildirimler aldım ve bu geribildirimler üzerinde çalışma hayatımda olumlu değişimlere yol açtı. Kendimle ilgili konuların da üzerinde çalışabilmek kendi kendime koyduğum zincirlerin farkına varmamı ve büyük bir farkındalıkla bunlardan kurtulabilme yolunda adım atmamı sağladı. Koçluk eğitiminin, bu mesleği profesyonel olarak yapmayı tercih etmesiniz bile, yaşam kalitesini yükselttiğini ve kişiye çok değerli bir iç görü kazandırdığını düşünüyorum....

Yeşim Ataç

"Tadı damağımda kaldı” demek çok doğru olur benim için…Gerçekten isteyerek gelen bir grupta olmak çok güzeldi. Mehmet Bey bilgilenmemiz için elinden gelenini yaptı ve profesyonel koçluk mesleğinin değerli bir hoca tarafından desteklenmesi benim açımdan çok anlamlı oldu. Selin Hanım’ın bu organizasyondaki çabası ve başarısı için de çok teşekkür ederim.

Esen Ömeroğlu

Bu program bence çok etkiliydi çünkü verdiği bilgi ve bakış açısıyla insanın koç olsun veya olmasın kendisinde ve çevresinde gözlemlediği davranışların alt düşünce kalıplarını anlayabilmesini sağlıyor.İyi ki bu programda bulunmuşum çünkü hem yeni güzel arkadaşlıklar kazandım hem farklı bir koçluk bakış açısı öğrendim hem de bir nevi destek ağı içinde olduğumu hissettim.

Elçin Yücel

Tüm süreç beklentilerimin üzerinde verimliydi. Her şey öylesine iyi planlanmıştı ki, her an dolu dolu geçti.CoachPro programına katılmadan önce ciddi bir piyasa araştırması yaptım. Bu piyasanın bu kadar çeşitlilikte olabileceğini düşünmemiştim. Referanslara öncelik verdim. Yaşantımın bundan sonrası döneminde ilişkimi devam ettirmeyi düşündüğüm özellikte ve kalitede insanlarla bir çok paylaşım yaşadım.

İsmail Sezer

Bu program bence, kişinin kendini tanıması için çok iyi bir fırsat. Kendimi yeniden sorgulama ve farketme şansım oldu.Kişilerin hayatlarına dokunmak ve kendi farkındalıklarını yaratmakta etkili ve faydalı olmak inanılmaz bir duygu! Bu program, bunu yapabilecek en doğru yollardan en doğrusuJ Ayrıca,  birlikte olduğum ekip muhteşemdi, herkesten öğrendim...Ve hala  birlikte öğreneceğim şeyler olduğuna inanıyorum. İyi ki katılmışım.

Nilgün Karakışlak

Benim için yeni bir yolculuk ve sabotör düşüncelerimle yüzleşme oldu. Farkına varmadan, zamanın nasıl geçtiğini anlamadan öğrenmek çok keyifliydi. Keşke bu program hiç bitmese 🙂

Nilüfer Uysal

Duyguların karar alma mekanizmalarında kilit rol aldığını biliyordum ve bu konuda oldukça doküman okumuştum, fakat bu konu adeta dipsiz bir kuyu. Çok keyif aldığım, zihinsel olarak yorulduğum ancak mutlu olduğum bir süreç yaşadım. Ayrıntılı bir dokümantasyon verildi, bu da çok önemli.

Anıl Akın

Dolu ve araştıran zihinleri olan bu grupla bir arada olmak çok keyifliydi.

Cafer Çataloluk

Post your comments here