Yeni yıl, yeni niyetler…

Yeni yıl, yeni niyetler… 2017 geldi bile!

İstediğiniz yönde daha kolay ilerlemenize ve hatta belki de hayatınızı tamamen değiştirmenize yardımcı olabilecek bir yöntem var desem:-) Hadi hareketlenin!

Kendinize ilham olmanız için Vizyon Panonuzu yapın şimdi. İsteklerinizi, niyetlerinizi bu kolaj metoduyla görselleştirin. Neler ilginizi çekiyor? Size anlamlı gelenler ve size enerji verenler neler? Şimdi ne istiyorsunuz? Tamam net değil belki, parça pinçik fikirler, tam netleşemeyen niyetler var aklınızda, işte tam da bu yüzden görsellere sembollere ihtiyacınız var! Bırakın kalbiniz konuşsun biraz….

Önce, kendinizle randevulaşın. Dilerim önümüzdeki hafta içinde bir gün ve saat olur bu…. Nedir meselem gerçekten diye sorun kendinize. Ya da daha basitçe, kolayca; ‘Bu sene biterken yıl boyunca çektiğim fotoğraflara baktığımda neler göreceğim?’ olabilir.

Randevu saatiniz gelene kadar bilin ki, zihninizin çok tanışmadığınız bir bölümü, geride bir yerlerde çalışıyor olacak… Dergilere, gazetelere bakarken, internette gezinirken ya da bir projeniz için araştırma yaparken kimi resimler, fotoğraflar, çizimler, ifadeler dikkatinizi daha fazla çekecek. Bunları kesin ve kartonunuza istediğiniz düzende yapıştırın. ‘Siz’ kolajı olsun bu karton! Sonrasında ister unutun, ister hergün görebileceğiniz bir yere koyun bu panoyu…. Senenin sonunda bakın bir, çok şaşıracaksınız:-)

Vizyon Panonuzu yaratmanız için birkaç basit fikir paylaşmak isterim;
1. Hayatınızda sizin için önemli alanları düşünün ve gruplayın. Gruplara ayırdığımızda, büyük resmi görmek daha kolay oluyor .Sağlık ve zindelik, Finans ve Para, Aile, partner, yakınlık, Kişisel Gelişiminiz, Sosyal Yaşamınız, Arkadaşlar, Eğlence ve dinlenme; Fiziksel alanınız gibi gibi…

2. Somut olarak istedikleriniz neler? Elle tutulabilirler….Belki bir ev, ya da bir eşya…. Sahip olduğunuzda keyif alacağınız ya da içinizi hafifleteceğinizi düşündüğünüz maddi şeyler aslında bahsettiğim…..

3. ‘elle tutulamayan’ istekleriniz neler?
Ölçülemeyenler….. Belki macera istiyorsunuz biraz ya da huzur….semboller bulun bunlar için.

4. “PARA” konusu: Sembol bulun:-) Zenginlik ve bereket istiyorsunuz, bunlar olduğunda hayatınıza neler giriyor?

5. Özgün olun lütfen! Her parça sizi anlatsın… Bir ev resmi ise, nerede bu ev, güneş mi vuruyor üzerine yoksa kar mı yağıyor? Daire mi, bahçeli mi, deniz kenarında mı?

Farkında olduğunuz ve evet bazen de olmadığınız duygularınız ve çağrışımlarınız görünür olabilir. Tamamıyla sağ beyniniz ve bilinç altınız devreye girer. Daha önce hiç üzerine düşünmediğiniz ve söze dökülmesi bazen zor olan arzularınızı karşınızda görebilirsiniz birden bire.

Zihniniz bunları gerçekleştirmek için yollar bulmak üzere çalışmaya başladı bile! Yardım edin ona.